Вивчення технічного стану свердловин

Вивчення технічного стану свердловин проводиться методами кавернометрії, профілеметрії, ПТС і ДСУ. Місця розгерметизації колони визначаються за допомогою електротермометрії по відповідній методиці продавки, або пониження рівня рідини в свердловині. Для чого використовується лубрикаторна установка. Якість цементажу колони та місць знаходження цементного кільця визначаються методами ОЦК і АКЦ, приладами Tp-7, АКЦ-М і АКВ-1.

Дефектограф

Свердловинний електромагнітний прилад 

  «ДЕФЕКТОГРАФ-НКТ»

для контролю за корозійним і ерозійним пошкодженням насосно-компресорних труб в свердловині.

 

Призначення  і область  використання

 

       Прилад « Дефектограф-НКТ » призначений для виявлення ділянок з втратою металу, тріщин та інших дефектів суцільності по всій довжині ліфтової колони в діючих газових, газоконденсатних і нафтових свердловинах.

      Дефектограми, що характеризують ступінь корозійного і ерозійного ураження НКТ, можуть бути отримані в газі, воді, нафті, буровому розчині, повітрі, розчинах солей, або в будь-якій суміші цих середовищ в свердловині. Таким чином, наявність названих середовищ не впливає на показання приладу.

 

Прилад  має  слідуючі  характеристики:

 

- Діаметр досліджуваних труб, мм  –  60.3; 70.0; 88.9

- Мінімальний знос, який визначає прилад, складає,%  –  10

- Мінімальний прохідний отвір в фонтанній арматурі, мм –  50

- Максимально допустима температура, 0С –   110

- Максимально допустимий тиск, атм –   80

- Довжина каротажного кабелю, м –   6000

Профілемір ПТС

Профілемір «ПТС-4» призначений для досліджень технічного стану обсадних колон нафтових і газових свердловин. Максимальна робоча температура середовища до 1200С при гідростатичному тиску до 90 Мпа. Апаратура забезпечує одночасний вимір 8 радіусів труби від її осі в діапазоні від 55 до 150 мм з метою визначення порушень внутрішньої поверхні досліджуваних обсадних колон (корозія, деформація тощо) діаметром від 110 мм до 300 мм. Абсолютна похибка (точність) виміру радіусів не більше 1.2 мм. Обробка результатів вимірювань виконується оперативно на портативних комп’ютерах за відповідною програмою.

Замовити