Історія експедиції

Полтавська експедиція по геофізичним дослідженням в свердловинах розпочала свою історію в 1945 році з невеликої Роменської каротажно-перфораторної партії. З часом вона виросла у велике підприємство, спроможне виконувати дослідження всіма діючими сучасними методами в свердловинах глибиною до 7000 м

Перший начальник експедиції – Федорова Марія Сергіївна.
У 1951р. експедиція переїжджає в с. В.Сороченці і перейменовується в Миргородську каротажно-перфораторну експедицію. Начальник – Малахов Кузьма Іванович.
У 1952р. - переїзд в Миргород та нова назва: Миргородська промислово-геофізична база. Керують: Близнюк Георгій Микитович, Білий Гаврило Платонович, Глагола Дмитро Дмитрович
З 1958 року називається Миргородська промислово-геофізична експедиція. Очолили - Глагола Дмитро Дмитрович, Баранов Микола Семенович.
1966 рік знаменується переїздом до Полтави. Експедиція знову перейменовується, тепер вже на Полтавська промислово-геофізична експедиція, а з 1971 р. – Полтавська експедиція по геофізичним дослідженням в свердловинах. Начальник - Баранов Микола Семенович, з 1982р. Трум Олександр Дем’янович.
У 2000 році експедицію очолив Гладкий Іван Васильович.

Експедиція по праву є першоджерелом промислової геофізики в Україні. З ростом обсягів буріння на нафту і газ на сході України від експедиції у 1956 році відокремились у самостійні Балаклейська (Харківська область) та в 1960 році Ніжинська (Чернігівська область) експедиції.
До складу експедиції входять чотири стаціонарні партії, бази яких максимально наближені до районів робіт: Охтирська ПГДС - м. Охтирка Сумської обл., 
Миргородська ПГДС -м. Миргород Полтавської обл.,
Розсошенська ПГДС і партія геолого-технологічних та геохімічних досліджень (ГТГД) - с. Розсошенці, Полтавського району, Полтавської області.
За 65 років діяльності експедиції з її участю було відкрито більше 150 родовищ нафти і газу в Дніпровсько-Донецькій западині. Серед них такі значні, як Шебелинське, Яблунівське, Котелевсько-Березівське, Руденківсько-Миколаївське і інші. Експедиція від початкової напівавтоматичної апаратури переходила до автоматичної, а на сьогодні має комп’ютеризовані станції і веде обробку геофізичних матеріалів на сучасних ПЕОМ.
Відтепер ми маємо можливість видавати „Замовнику” інформацію безпосередньо на свердловині, як окремі діаграми, так і оброблені результати вимірів методами профілеметрії, цементометрії, інклінометрії, геофізичні та технологічні дані і інше.

Замовити